Koncert Candy Dulfer otvorí talentovaná finalistka Hlasu Česko Slovenska Kristína Mihaľová

Nové tváre slovenského jazzu a Hlas Česko Slovenska sú súťaže, v ktorých excelovala mladá trebišovská speváčka Kristína Mihaľová. Svoj najnovší pop-jazzový projekt III (Tri) predstaví v rámci festivalu City Sounds of Bratislava 12. apríla v bratislavskom Majestic Music Clube (MMC) už ako predskokanka legendárnej saxofonistky Candy Dulfer. Ikonická holandská hudobníčka sa do Bratislavy vracia po ôsmich rokoch predstaviť svoju desiatu štúdiovú novinku Together.

https://youtu.be/cdT2N2jBsVY

Širokej verejnosti sa Kristína Mihaľová predstavila prostredníctvom televíznej speváckej šou. Krátko na to sa však presťahovala do Prahy, kde študovala jazzový spev. Po boku gitaristu Jakuba Šedivého a bubeníka Petra Hrnčiríka založila zoskupenie s príznačným názvom III (Tri). Čerstvý projekt na seba upozornil minuloročnou výhrou známej prehliadky mladých talentov Nové tváre slovenského jazzu 2017. Trio aktuálne pracuje na debutovom albume, pričom do éteru vypustilo aj prvý singel „S tebou túžim lietať“.

https://youtu.be/0SrQ2TAwH4E

Aktuálnu štúdiovú novinku Together (2017) prichádza do Bratislavy predstaviť saxofonistka Candy Dulfer. „Tento album je majstrovskou školou funku,“ uvádza vo svojej recenzii magazín Jazz World, a už takmer vypredaný bratislavský koncert je toho zárukou. „Dulfer presne ukazuje, ako môže umelec prevziať štýl súčasných hudobných trendov a zjednotiť ho svojim vlastným zvukovým podpisom,“ dodáva Jazz World.

Hudobníčku katapultoval na prvé priečky svetových hitparád inštrumentálny duet Lily Was Here, ktorý v r. 1990 nahrala po boku Davea Stewarta z Eurythmics len ako 21-ročná. Dcéra jazzového saxofonistu Hansa Dulfera, začala hrať na saxofóne v šiestich rokoch. Podobne ako jej otec, aj ona bola samoukom. Hre sa priúčala v lokálnej dychovke Jeugd Doet Leven, ale aj priamo na pódiách, kde ju ako desaťročnú postavil otec po prvýkrát. V štrnástich rokoch založila vlastnú formáciu Funky Stuff s ktorou predskakovala Madonne. Kapelu si všimol aj legendárny Prince, ktorý schopnosti mladej hudobníčky využíval pri štúdiových nahrávkach, ale aj pri živých vystúpeniach. Legendárnu šnúru Musicology, absolvovala Dulfer už ako stály člen Princovej kapely. Debutový album Saxuality (1990) bol nominovaný na najprestížnejšie hudobné ocenenie Grammy. 

https://youtu.be/PQW2434kHA8

Dulfer v hudobnom tempe nepoľavuje ani po rokoch. Predchodca jej súčasného albumu Candy Store (2007) sa umiestnil na druhej pozícii v rebríčku Billboard’s Top Contemporary Jazz (súčasný jazz), pričom jej zoznam kolaborácií číta desiatky hviezd. Objavili sa na ňom mená ako Pink Floyd, Beyoncé, Maceo Parker, Aretha Franklin, Marcus Miller, Chaka Khan, či Van Morrison.

https://youtu.be/y8XtQCEYfCQ

Bratislavský koncert Candy Dulfer uzavrie oficiálna afterpárty v priestoroch Hopkirk Clubu (budova YMCA), kde z veľkého archívu vinylových platní legendárneho DJ-a Martina Jendeka zaznejú najväčšie hity funkovej éry. Vstup na afterpárty so vstupenkou z koncertu je zdarma.

Festival City Sounds z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, Bratislavský samospravny kraj, Ars Bratislavensis a SOZA.

PREDPREDAJ: https://www.ticketportal.sk/Event/CANDY_DULFER_NL?IDpartner=154

FB UDALOSŤ: https://www.facebook.com/events/172740529986162/

AFTERPÁRTY UDALOSŤ: https://www.facebook.com/events/205223603583620/

Naturally 7 - Viac info o koncerte

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.