Veľké koncertné štúdio Slov. rozhlasu, Bratislava | 26. november 2018 JANOSKA ENSEMBLE feat. BIRÉLI LAGRÉNE

Cena vstupenky: už od 25 EURVstupenky už v predaji

Kúpiť vstupenku

Predstavenie

Janoska Ensemble – to je spojenie vycibreného hudobného prejavu so svetovou klasikou, filmovou hudbou, ale aj s džezom či populárnou hudbou. Z ich vystúpení sála vášeň a potešenie, vďaka čomu si získali fanúšikov po celom svete

Biréli Lagrène je francúzsky jazzový gitarista. John McLaughlin ho nazval „gitarovým fenoménom“ a do povedomia sa zapísal už v 80 – tych rokoch vďaka svojej hre v štýle Django Reinhardt.

Janoska Ensemble & Biréli Lagrène spolu vystúpia no Slovensku a vôbec vo východnej Európe po prvýkrát!

Video


O kapele

Súbor Jánoška Ensemble založili špičkoví slovenskí hudobníci – bratia František /klavír, Ondrej /husle, Roman /husle a Arpád /spev Jánoškovci spoločne so švagrom Júliusom Darvašom /kontrabas v neďalekej Viedni.

Po veľkých úspechoch, ktoré zožali ako sólisti doma aj v zahraničí, sa rozhodli vytvoriť vlastný ensemble, ktorý mal korene už v ich rannom detstve, keď doma cvičili a „hrali“ sa s nástrojmi. Takto vznikol aj ich hudobný žáner, ktorý publikum vo svete nazýva „Jánoška style“. Predstavuje originálnu kombináciu klasickej hudby s prímesou ďalších štýlov ako latino, jazz či pop.

Koncertovali v Carnegie Hall, v Musikvereine, v Opere v Sydney, v Tokyo Suntory Hall a spolupracovali s renomovanými umelcami – nielen z oblasti klasickej hudby – ako Anna Netrebko, Bobby McFerrin, Al Jarreau, Angelika Kirchslager, Erwin Schrott, Roby Lakatos a ďalší.

Nedávno im bola na galavečeri filmovej hudby, Hollywood in Vienna, udelená Zlatá platňa za debutový album Janoska style (2015). Album vyšiel v prestížnom vydavateľstve Deutsche Grammophon a Jánoškovci sú tak prvými Slovákmi, ktorým sa vďaka ich talentu a dlhoročnej práci podarilo vydať album v najznámejšom klasickom vydavateľstve na svete.

Dôležité informácie

JANOSKA ENSAMBLE (SK) feat. BIRÉLI LAGRÈNE (FR)
Veľké koncertné štúdio Slov. rozhlasu, Bratislava
11. december 2018 o 19:30

Cena lístka: už od 25 EUR

Kúpiť vstupenku