Incognito sľubujú Slovensku zábavu silnejšiu než kedykoľvek predtým!

Štrnásťčlenná zostava Incognito znovu príde na Slovensko. Fanúšikom, ktorých tu pred dvomi rokmi zanechali prídu vďaka cyklu City Sounds of Bratislava predstaviť svoj v poradí už 16. štúdiový album s názvom Amplified Soul. Ten sa dá preložiť aj ako „zosilnená duša“ a tento privlástok plánujú naplniť do bodky. Okrem osvedčených hitov chcú svoje publikum dostať do jazz-funkového tranzu sebavedomými novinkami.

https://youtu.be/CHorhdoxGO4

Už 35 rokov fungujúca formácia Incognito ani naďalej neutícha a našťastie ani nemá v úmysle. Svedčí o tom vydanie albumu Amplified Soul, ktorý predznamenáva jazz-funkovú zábavu s ešte väčšou amplitúdou nez kedykoľvek predtým. Postarať sa o to má nielen fanúšikmi obľúbená speváčka Imaani, ale aj Tony Momrelle, Vanessa Haynes spolu s legendárnou speváčkou a skladateľkou Carleen Anderson, funkovou stálicou Deborah Bond či novými nádejami jazzu a spriaznených žánrov Katie Leone a Chiara Hunter. Silu ich najnovšej tvorby budú môcť zažiť návštevníci koncertu v bratislavskom Majestic Music Clube (MMC) 12. novembra 2015.

https://youtu.be/SQ2Tokthrxg

Na stále ešte aktuálnom nosiči sa producentskej taktovky ujal líder kapely Bluey. Hlavne on je zodpovedný za hudobný balíček temnejšieho zvuku zaobaleného do jemných tónov trubiek charakteristických pre Incognito. Na 16-ich skladbách ponúkajúcich dobrodružstvo spájania známeho s neznámym, resp. starého s novým sa podieľali zvučné mená ako Nick van Gelder, bubeník kapely Jamiroquai, saxofonista Nigel Hitchcock alebo Roberto Quintero, perkusionista z Elements of Life či mnohí iní. Punc prestíže dodáva spomínanému disku aj miesto nahrávania. Londýnske štúdio Livingston Studio využilo aj zoskupenie Buena Vista Social Club pri tvorbe svojej prvotiny a debut tu nahrala v roku 1993 aj islandská umelkyňa Björk.

https://youtu.be/dHnsBZ_kL0I

Okrem producenta nahrávky prídu slovenské publikum energicky nabudiť aj Matt Cooper (klávesy), Francis Hylton (basgitara), Francisco Sales (gitara), Francesco Mendolia (bicie), João Caetano (perkusie), Jim Hunt (saxofón a flauta), Trevor Mires (trombón) a Sid Gauld (trúbka). Svojimi vokálmi prispejú už spomínaní Vanessa Haynes, Tony Momrelle a Katie Leone. 

Skupina Incognito vzišla z idey Paula „Tubbsa“ Williamsa a Jeana-Paula „Bluyeho“ Maunicka v roku 1979 ako jazz-funk-soulové krídlo od stále sa rozrastajúcej kapely Light of the World. V 90. rokoch minulého storočia zažívala najväčší komerčný úspech v singlovom rebríčku UK Chart s cover verziou skladby Always There pôvodne od Ronnieho Lawsa, avšak vo verzii s americkou R&B speváčkou Jocelyn Brown.

https://youtu.be/7oG5uFZf9jY

Nielen priaznivci jazz-funku, soulu, acid jazzu a ich odnoží by si nemali nechať ujsť návrat legendy na slovenské pódium. Novembrový koncert v MMC v Bratislave totiž aj sekptikov presvedčí, že ani po tridisiatich dekádach legenda Incognito nestráca na sile, ba naopak ešte viac na nej pridáva.    

Koncert sa koná s finančnou podporou Ministerstva kultury SR, Bratislavského samosprávneho kraja a SOZA.

Viac info: www.facebook.com/csbratislavawww.citysounds.sk

FB event: https://www.facebook.com/events/1681259552105935/

Vstupenky: https://www.ticketportal.sk/event.aspx?ID=18146

Naturally 7 - Viac info o koncerte

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.