Slovenská sporiteľňa uvádza ďalší zo série výnimočných koncertov v Starej Tržnici: Jazzový večer „City Sounds“ s hlavnou hviezdou Gregory Porterom  obohatia svojim vystúpením aj slovenskí Talent Transport!

Talent Transport tvorí trio skúsených muzikantov z rôznych kútov Slovenska. Každý z nich má za sebou viacročné pôsobenie v niekoľkých známych a úspešných hudobných zoskupeniach ako Hrana, Jana Kirschner, IMT Smile či Sounds Like This. Na naplnenie ich vlastných tvorivých ambícií však dozrel čas až teraz. Po siedmich rokoch hrania a zbierania nového materiálu, vydali Talent Transport koncom septembra svoj debut v Slnku Records.

Aktuálne sa album dostal do nominácie ceny Esprit za najlepší jazzový album za rok 2014

„Hráme skrátka fusion,“ upresňuje Vlado Šarišský, ktorý je jedným z najzaujímavejších zjavov slovenskej vážnej aj populárnej hudobnej scény. Dokázal to už ako študent VŠMU, keď sa popri škole venoval komponovaniu a aranžovaniu klasickej hudby. Neskôr pôsobil ako klávesák na turné Hrana, kde sa v rámci pocty Marekovi Brezovskému objavil po boku Oskara Rózsu, Martina Valihoru  a ďalších skvelých muzikantov. Odkaz Marka Brezovského je prítomný aj v tvorbe Talent Transport a to nielen hudobne, ale aj v samotnom názve jednej z albumu zverejnených skladieb MBS (skratka znamená Marek Brezovský System).

V Talent Transport hrá Vlado Šarišský na klávesy a občas spieva. Dopĺňajú ho ďalší výborní hráči: Marián Slávka (bicie, vokály), ktorý momentalne donahraval album s kapelou Longital a Filip Hittrich (basová gitara).

http://youtu.be/vQBq3WjIm1M

Po vystúpeni Talent Transport sa predstaví Susana Sawoff.

Hovoria o nej ako o rakúskej Diane Krall a vystúpi v Starej Tržnici pred Gregory Porterom. Rakúska speváčka, klaviristka a skladateľka Susana Sawoff umelecky brázdi Európu v triu, spoločne s uznávanými hudobníkmi, ktorými sú Christian Wendt/bicie a spev/ a Jörg Haberl/basa a spev/. Susana obýva nekonečne rozsiahly a zároveň intímny hudobný vesmír. Jej texty sa zameriavajú na malé veci v živote, slová lásky, vyspievané niekedy s eleganciou a úsmevom, inokedy vypozorujete ironické zablysnutie sa v jej veľkých očiach. Sila jej piesní tkvie v jedinečnej elegantnej decentnosti, vyvierajúcej zo súhry so svojim klasickým jazzovým triom. Upokojujúcim, vrúcnym hlasom spieva, ako by to bolo len pre teba. Keď počúvate a pozeráte na Susanu Sawoff, je to, akoby ste stretli starého strateného priateľa.

Vystúpenie Susany Sawoff podporuje Rakúske kultúrne fórum v Bratislave.

http://youtu.be/Blzahrp6wdo

Koncert držiteľa ocenenia Grammy za najlepší jazzový vokálny album roku 2014 Gregoryho Portera sa uskutoční dňa 22. apríla 2015 o 19.00h. v Starej Tržnici v Bratislave.

V rámci európskeho turné príde so svojou skvelou zohratou kapelou, s ktorou koncertuje už tri roky, od nahrávky svojho debutujúceho albumu: Chip Crawford/klavír, Aaron James/kontrabas, Emanuel Harrold/bicie, and Yosuke Sato/altsaxofón.

http://youtu.be/ogg5NtCCCkQ

Vstupenky na Gregory Portera sú už vypredané, ale organizátori sa pre obrovský záujem o tento koncert rozhodli dať do predaja lístky na státie za cenu, ktorá poteší aj študentov.

Milovníci kvalitnej hudby sa môžu tešiť aj na ďalšie servírované hudobné lahôdky v Ateliéri Babylon: Marcus Miller 29. marca, Lizz Wright 18.mája, či  Lukáš Oravec Quartet feat. Vincent Herring a Kompost 3, ktorý sa uskutoční 30. marca.

Viac info: www.facebook.com/csbratislavawww.citysounds.sk

FB event:  https://www.facebook.com/events/365519300288384/?fref=ts

Vstupenky: http://www.ticketportal.sk/nevent.aspx?id=454&target=3&target=2

Naturally 7 - Viac info o koncerte

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.