Veľká koncertná sála Slovenského rozhlasu, Bratislava | 27. 08. 2021 STEFANO BOLLANI TRIO

Vstupenky už v predaji!

Kúpiť vstupenku →

Predstavenie

Stefano Bollani, geniálny a eklektický hudobník, skladateľ a džezový klavirista, bude koncertovať 27. augusta 2021 o 19.00h. v auditóriu Slovenského rozhlasu v Bratislave spoločne s bubeníkom Bernardom Guerra a kontrabasistom Gabrielem Evangelistom v rámci City Sounds Festivalu.

Stefano Bollani (Miláno, 1972) začal študovať hru na klavíri ako šesťročný a profesionálne debutoval ako pätnásťročný. Po ukončení štúdia na konzervatóriu vo Florencii v roku 1993 a po krátkej skúsenosti ako hosťujúci hudobník vo svete popu po boku interpretov ako Raf a Jovanotti sa presadil v oblasti jazzovej hudby a koncertoval na javiskách ako Town Hall v New Yorku, Barbican Centre v Londýne, La Scala v Miláne, či Salle Pleyel v Paríži.

Zásadný význam má jeho spolupráca s Enricom Ravom, ktorá začala v roku 1996 a trvá dodnes. S Enricom absolvoval stovky koncertov a nahrali spolu 13 albumov. V priebehu svojej kariéry spolupracoval s osobnosťami ako Richard Galliano, Bill Frisell, Gato Barbieri, Sol Gabetta, Phil Woods, Lee Konitz, Pat Metheny a Chick Corea.

VideoDôležité informácie

STEFANO BOLLANI TRIO
27. 08. 2021 o 20:00
Veľká koncertná sála Slovenského rozhlasu, Bratislava

Kúpiť vstupenku →