Veľké koncertné štúdio Slov. rozhlasu, Bratislava | 17. december 2019 Janoska Ensemble meets Richard Galliano

Vstupenky za 25 / 30 / 35 / 40,- / 45,- EUR

Kúpiť vstupenku

Predstavenie

Richard Galliano (1950, Cannes) je jedným z najznámejších žijúcich akordeonistov, ktorí sa pohybujú na scéne jazzovej, ale aj klasickej a world music scény. Svoj nástroj, ktorý bol vždy spájaný s trochu inými žánrami, priniesol na významné jazzové festivaly. Ako hosťa svetoznámeho kvarteta Janoska Ensemble si ho budeme môcť vypočuť na objednávku City Sounds Festivalu 17. decembra vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu.

Zoskupenie Janoska Ensemble založili traja bratia Ondrej, Roman a František Jánoškovci, rodáci z Bratislavy, spoločne so svojím švagrom Juliusom Darvasom. Vytvorili úplne nový a originálny hudobný štýl, ktorý hudobná kritika vo svete označila ako Janoska Style. Janoska Ensemble hudbu nielen hrá, ale vytvára aj nové skladby a aranžmány, pričom neoddeliteľnou súčasťou ich vystúpení je spontánnosť a improvizácia. Súbor exkluzívne nahráva pod hlavičkou prestížneho hudobného vydavateľstva Deutsche Grammophon.

Za svoj debutový album Janoska Style má už na svojom konte zlatú platňu. V poradí druhý album Revolution, ktorý nahrávali v legendárnych Abbey Road Studios v Londýne, vyšiel pod hlavičkou Deutsche Grammophon 15. marca 2019. Na albume sa popri klasických virtuóznych skladbách a vlastných kompozíciách nachádzajú aj úpravy najznámejších piesní skupiny The Beatles v Janoska štýle.

VideoViac informácií

O účinkovaní s legendárnym akoredonistom nám klavirista František Janoška povedal: Už dlho sme rozmýšľali nad spoluprácou s Richardom Gallianom. Vydávame u rovnakého vydavateľa (Dettsche Grammophon ) a cítime k sebe obojstrannú muzikantskú úctu. Sme si istí, že táto premiéra našej spolupráce vyvrcholí v spoločnom albume. Nakoľko mame veľmi plnýkalendár, budeme musieť vyčkať na správnu chvíľu na spoločné turné, ale sme veľmi radi, že spojenie našej hudby a Gallianovej tvorby sa uskutoční práve v Bratislave.

Na koncerte nebudú chýbať najlepšie skladby nášho posledného albumu Revolution alebo zlatého albumu Janoska Style, či Gallianove vlastné skladby a určite nemôže chýbať ani Astor Piazzolla. Sme si stopercentne istí, že to bude skvelé spojenie, nakoľko aj Richard Galliano je jeden z mála umelcov ktorý hrajú všetko od klasickej hudby až po jazz na najvyššej úrovni.“

Predstavenia Janoska Ensemble, v ktorých s obľubou mixujú žánre do pestrej, poslucháčsky atraktívnej, no vkusnej zmesi, sú plné virtuozity, hudobníckeho sebavedomia, interakcie s publikom a je to show v tom najlepšom slova zmysle. Vedia si zachovávať poslucháčsku atraktivitu bez toho, aby sa podkladal poslucháčovi. Inak povedané – ide o skvelú show s mimoriadne kvalitným obsahom. Toto vystúpenie bude mať navyše punč svetovej premiéry.

Dôležité informácie

JANOSKA ENSEMBLE & RICHARD GALLIANO
17.12.2019 o 20:00
Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu
Bratislava

Kúpiť vstupenku