Veľké koncertné štúdio Slov. rozhlasu | 17. 3 2020
Kenny Barron & Dave Holland Trio feat. Johnathan Blake

Nikola Bankov Band

Vstupenky ZA 20 / 25 / 30 / 35 / 40 EUR

Kúpiť vstupenku

Predstavenie

Kenny Barron & Dave Holland Trio feat. Johnathan Blake – taký je plný názov tria veľmajstrov súčasného jazzu, ktoré vystúpi 17. marca 2020 v Slovenskom rozhlase v rámci celoročného festivalu City Sounds.

Kenny Barron (1943), jeden z najvýznamnejších klaviristov po ére be-bopu, sa podieľal na stovkách nahrávok ako kapelník či sideman, medziiným hral s Dizzym Gillespiem, Stanom Getzom, Freddiem Hubbardom a takto by sme mohli pokračovať ešte veľa odstavcov. Je spolulídrom skupín Sphere a Classical Jazz Quartet. V portfóliu má deväť nominácií na Grammy a do Siene slávy. Barron patrí medzi mimoriadne vplyvných hudobníkov nielen vďaka svojim hráčskym aktivitám, je aj neúnavný pedagóg.

Dave Holland (1946) patrí doslovne medzi stvoriteľov moderného jazzu. Jeho schopnosti certifikoval sám Miles Davis tým, že s ním spolupracoval koncom na pomedzí 60. a 70. rokov rokoch, kde v jeho kvintete nahradil Rona Cartera, čiže kapela hrala v zložení Miles Davis, Wayne Shorter, Chick Corea,Tony Williams a Dave Holland. Účinkoval na prelomových Davisových albumoch In a Silent Way a Bitches Brew.

Marcový koncert veľkých hviezd svetového jazzu ponúkne aj exkluzívne vystúpenie jedného z najväčších súčasných talentov slovenskej jazzovej scény. Koncert Nikolu Bankova, ktorý tento rok vydal skvelý debut Bright Future, bude o to vzácnejší, že mladý hudobník aktuálne žije a pôsobí v Škandinávii. Do Bratislavy príde so svojimi dánskymi spoluhráčmi: Jonas Gravlund (gitara), August Korsgaard (klávesy), Jens Mikkel Madsen (basgitara) a John Riddell (bicie)

Video


https://www.youtube.com/watch?v=_pzL_Cp5bi4

Dôležité informácie

Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu, Bratislava

17. 3. 2020
20:00 Nikola Bankov Band
21:00 Kenny Barron & Dave Holland Trio feat. Johnathan Blake

Kúpiť vstupenku