Pod projektom „CITY SOUNDS„ si Vám dovoľujeme predstaviť koncept exkluzívnych koncertov v Bratislave, s vysokou pridanou umeleckou hodnotou bez ohľadu na hudobné žánre, s akcentom na jazzovú hudbu.

Naše ciele:

predstaviť slovenskému divákovi to najlepšie, čo svetová hudobná scéna ponúka - koncerty absolútnych umeleckých hviezd vo svojich žánroch s vysokým komerčným potenciálom.

prezentovať najnovšie svetové hudobné trendy a konfrontovať ich so slovenskou hudobnou scénou.

prezentovať svetovú umeleckú špičku v kombinácii s výrazným predstaviteľom slovenskej muzikantskej elity formou dvojkoncertov / predkapely

vytvoriť najlepšie možnosti a priestor pre prezentáciu partnerov pri minimálne piatich koncertoch v rámci cyklu ročne.

Prostredníctvom umeleckých objednávok podporovať nové medzinárodné projekty a formácie za účasti špičkových slovenských hudobníkov

História:

Koncertný cyklus CITY SOUNDS má za sebou 2 roky existencie, ktoré potvrdili hlad prevažne vzdelaného publika po hudobných zážitkoch, ktoré náš projekt ponúka. Dokázali sme schopnosť importovať akéhokoľvek umelca, či teleso. Za pomerne krátku históriu v rámci cyklu na Slovensku vystúpili významné svetové hudobné esá ako John Scofield, Wolfgang Muthspiel, Al Di Meola, Gonzalo Rubalcaba, Dianne Reeves, Kurt Elling, Victor Wooten, ...

Aktívne tiež vyhľadávame hviezdy budúce, o čom svedčí aj nedávny koncert iba 17 - ročného slovenského rodáka Andreasa Váradyho.

Partneri:

Prirodzenými partnermi projektu CITY SOUNDS sú veľvyslanectvá a kultúrne inštitúty domovských krajín umelcov. Projekt v uplynulom roku svojou podporou ocenilo aj Ministerstvo kultúry.

Referencie:

Promotéri a producenti stojaci za hudobnou tradíciou CITY SOUNDS majú množstvo skúseností s organizovaním hudobného života, koncertov a festivalov na Slovensku (Open Jazz Fest Zelená voda, One Day Jazz v Bratislave, resp. organizovanie jazzových koncertov v rámci bratislavského festivalu Kultúrne leto).